Posted on Pakomentuoti

Kaip patikrinti imobilizatorių?

Tarp uždegimo spynelės ir variklio valdymo bloko yra „apsaugininkas“ – imobilizatorius, kuris nusprendžia, ar perduoti signalą, ar ne. Kad automobilis būtų atrakintas, rakte turi būti įmontuotas elektroninis lustas, kurio kodą nuskaitys antenos daviklis, esantis šalia uždegimo jungiklio, po apdaila. Gauta informacija perduodama imobilizatoriui. Jis apdoroja informaciją ir, atpažinęs lustą, atveria prieigą prie elektroninio valdymo bloko.

Paprastas būdas patikrinti apsaugos nuo vagystės prietaisą

Diagnostikai atlikti prireiks nedidelio folijos gabalo, kad galėtumėte ekranuoti atrakinimo įtaiso lustą, ir labai nedaug laiko. Plastikinį rakto korpusą, kuriame yra žyma, reikia apvynioti folija ir įkišti rakto geležtę į užraktą. Jei bandant įjungti uždegimą ant vairuotojo durų užsidega šviesos diodas (arba indikatorius prietaisų skydelyje), tai reiškia, kad apsaugos nuo vagystės prietaisas veikia. Pasirodęs signalas byloja apie tai, kad raktas, panaudotas uždegimui įjungti, nebuvo atpažintas. Jei pasuksite raktą į „START“ padėtį ir pabandysite užvesti variklį, imobilizatoriui veikiant to atlikti nepavyks. Galėsite tik išgirsti, kaip sukasi starteris, tačiau variklis neužsives.

Avarinis automobilių atrakinimas galimas tik tuo atveju, kai jį atlieka specialistas. Dėl imobilizatoriaus dažnai neįmanoma užvesti tvarkingų variklių. Todėl labai svarbu tiksliai nustatyti problemos kaltininką. Jei tai nebus padaryta, gali kilti įtarimų, kad įvyko elektroninio valdymo bloko gedimas. Ir tai jau yra visiškai kitoks finansinių ir laiko sąnaudų lygis.

Jei buvo nustatyta, kad imobilizatorius yra sugedęs, to priežastis gali būti programinės įrangos sutrikimas arba mechaninis gedimas. Atkūrus programinę įrangą, įrenginio sutrikimus arba rakto ir variklio bloko desinchronizavimą galima sėkmingai pašalinti. Jei buvo nustatyti laidų, kontaktų arba plokštės elementų pažeidimai, atliekamas fizinis imobilizatoriaus remontas. Specialistas gali ne tik lengvai patikrinti apsaugos nuo vagystės prietaisą, bet ir greitai jį suremontuoti, aptikus problemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *