Posted on Pakomentuoti

Kur laikyti automobilio rakto dublikatą?

Nė vienas savininkas nėra apsaugotas nuo originalaus automobilio raktų komplekto praradimo. Avarinis transporto priemonės atrakinimas yra kraštutinė priemonė. Jai reikės skirti laiko ir lėšų. Geriausia visada turėti atsarginį raktą. Kad raktui nieko neatsitiktų ir kad jis galėtų padėti avariniu atveju, verta pasirūpinti saugia vieta jo laikymui. Taigi, kur padėti dublikatą?

Patikimai apsaugotas

Tikrai ne automobilio salone. Šiuo atveju turėti dublikatą yra beprasmiška, nes prieš naudodamiesi juo turėsite atlikti automobilio atrakinimo procedūrą mūsų centre. Dažnai automobilio savininkas raktą patiki savo antrajai pusei arba kitam giminaičiui, kuris nešiojasi dublikatą prikabinęs jį prie savo raktų ryšulio. Tai taip pat labai nepatikimas būdas saugoti atsarginį egzempliorių, nes praradimo rizika išlieka didelė.

Geriau palikti dublikatą namuose. Tačiau nekabinkite ir nedėkite jo ten, kur yra kiti raktai (namo, garažo, vasarnamio ir taip toliau). Kažkas iš namiškių arba svečių gali netyčia paimti dublikatą, negrąžinti jo į vietą, pamesti. Atsarginio komplekto saugojimui verta pasirinkti vietą, kurios tikrai negalėtų pasiekti vaikai. Pavyzdžiui, žemesniame lygyje esantys stalčiai šiems tikslams kategoriškai netinka. Labiau logiška naudoti viršutinę indaujos arba drabužių spintos lentyną. Be to, raktą geriau paslėpti neutralių spalvų dėžutėje (ryškūs atspalviai pritrauks pernelyg smalsių jaunų akių dėmesį).

Kai kurie žmonės mano, kad šiuolaikinis lustinis raktas turi būti laikomas folijoje. Priešingu atveju nusikaltėliai galės nuskaityti iš rakto informaciją naudodami novatorišką įrenginį, kurį nesunku įsigyti Kinijos internetinėse parduotuvėse. O paskui lengvai pavogti automobilį. Šis mitas neatitinka tikrovės, todėl nebūtina vynioti dublikato į foliją. Jei transporto priemonės savininkui labai rūpi raktų likimas, geriau įsigyti nedidelį naminį seifą. Tokiu atveju dublikatas bus kiek įmanoma apsaugotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *