Posted on Pakomentuoti

Automobilių raktų programavimo ypatumai

Transporto priemonės jėgos agregatui automatiškai blokuoti naudojamas specialus aparatas – imobilizatorius. Iš esmės, šis apsauginis įtaisas neleidžia užvesti automobilio, jei nebuvo įvestas specialaus elektroninis kodas. Todėl, jei transporto priemonės savininkas pametė raktą su lustu, o jam reikia pateikti į automobilį – bus reikalingas automobilio atrakinimas, kurį atlikti gali tik specialistas. Apsauginės sistemos veikimo principas yra paprastas – atsakydama į valdymo bloko siunčiamą užklausą, į lustą įrašyta programa perduoda koduotą signalą, patvirtinantį, kad prie automobilio priėjo savininkas.

Kompleksinis požiūris į raktų programavimą

Tokio uždavinio sprendimui specialistas turi turėti ne tik specialių žinių ir įgūdžių, bet ir specialią šiuolaikinę įrangą, taip pat taikyti individualų požiūrį į konkretų automobilį. Programavimas numato tokių etapų atlikimą:

Rakto diagnostika. Visų pirma, specialistas atidžiai apžiūri prietaisą – ar nėra mechaninių pažeidimų.

Gaminio paruošimas. Gaminama rakto geležtė, įmontuojamas tinkamas lustas.

Automobilio rakto programavimas. Specialios įrangos pagalba atliekamas lusto priskyrimas transporto priemonės apsauginei sistemai.

Avarinis automobilio atrakinimas – avarinis automobilio atrakinimas kartais yra reikalingas tais atvejais, kai sulūžęs raktas yra uždegimo spynelėje arba durų spynelėje. Tokiu atveju reikia iškviesti specialistą, kuris pašalins nuolaužą nepažeisdamas spynelės, pagamins naują raktą ir atliks rakto lusto programavimą. Programavimo procedūra numato identifikatorių, kuriuos jėgos agregato valdymo sistema atpažins kaip savo, registraciją. Taip pat yra specialiai sukurti programavimo prietaisai, kurie gali nuskaityti PIN-kodą iš elektroninio valdymo bloko. Įvedus kodą, tampa prieinamas raktų programavimas. Tokie naujai pagaminti identifikatoriai būtinai turi turėti naują apsauginį PIN-kodą, neprieinamą jokiems asmenims, išskyrus automobilio savininką. Šiuo metu taip pat egzistuoja technologijos, leidžiančios perprogramuoti bet kokią elektroniką, įdiegiant prieinamas parinktis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *